В РДА відбулася робоча зустріч з настоятелем Буської церкви Св.Параскеви о.Василем Івашківим

Сьогодні, 9 листопада, відбулася робоча зустріч голови райдержадміністрації Петро Мороза з настоятелем храму Св.Параскеви у Буську о.Василем Івашківим.

Участь у зустрічі також взяли: заступник голови РДА Тетяна Сай, начальник відділу культури та туризму РДА Людмила Ціхоцька.
Обговорювалися організаційні питання, програма урочистостей, які відбудуться вже завтра, 10 листопада, за участю прихожан храму, керівників обласної та районної влади.
Урочисту Архієрейську Божественну Літургію, яка розпочнеться об 11.00 год., очолить правлячий архієрей Сокальсько-Жовківської єпархії владика Михаїл (Колтун).

Нагадаємо, що 12 серпня 2018 року відбулось офіційне відкриття після дворічної реставрації церкви Святої Параскеви - пам’ятки архітектури національного значення. За цей час було замінено підвалини, майже 30% брусів, повністю відреставровано бабинець до автентичного вигляду, поміняно підлогу, приведено до ладу внутрішні стіни, зроблено благоустрій території.

Довідково.Церква святої Параскеви — дерев'яна сакральна споруда в місті Буськ Львівської області. Розташована в історичному передмісті Довга Сторона у північно-східній частині міста. Храм внесено до реєстру пам'яток архітектури національного значення під охоронним номером 441/1.

Храм зведено за канонами народної архітектури галицької школи. Це дерев'яна двозрубна одноверха церква. Побудована з соснових брусів. Належить до рідкісного типу центричних споруд, що нагадують своєю планово-просторовою структурою ротонду. Центральний восьмигранний зруб витягнутий по осі схід-захід, до нього зі сходу примикає гранований пятистінний зруб. Центральний об'єм перекритий восьмигранним шатровим верхом, який поставлено на восьмерик з двома заломами і завершено сліпим ліхтарем. Центральний і східний зруби оточені піддашшям на приставних кронштейнах. Покриття ґонтове. Хори розміщені в центральному зрубі над аркою.