В райдержадміністрації відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення

У середу, 10 жовтня, перший заступник голови районної державної адміністрації Олег Ільків провів засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

Зверотаючись до учасників робочої групи та запрошених підприємців керівник зазначив, що в нинішніх умовах актуальною темою залишається боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах».
«Суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати. Працівник, який отримує зарплатню в „конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем і не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату в „конвертах” позбавляє їх соціального захисту, адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі», - сказав Олег Ільків.
За результатами наради суб’єктам підприємницької діяльності робоча група запропонувала переглянути систему оплати праці, легалізувати усіх працівників і їх заробітні плати, встановивши їх розмір не менше мінімальної.