Узнать рейтинг Joomla.
Здесь можно найти шаблоны joomla 3.

Попередження та протидія домашньому насильству

Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15-47, працює цілодобово;

Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335, або з мобільного 116 123, працює цілодобово;

Дитяча «гаряча лінія» 0-800-500-225, 116-111 з мобільного;

Урядовий кол-центр 15-45;

«Гаряча лінія» Координаційного центру з надання правової допомоги 0-800-213-103;

Оперативна лінія Національної поліції України 102;

«Гаряча лінія» Львівської області 112;

Інформаційно-консультаційна лінія громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» 2-962-962, або з мобільного 067-674-07-70;

Телефон Довіри «Ставропігіон» (м.Львів) 15-58;

Телефон Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 032-261-09-42.

***************

Управління соціального захисту населення Буської РДА - структурний підрозділ райдержадміністрації, який проводить роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координації заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам, а також роботу з кривдниками відповідно до Законів України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” 

тел. 2-14-53 ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., БУСЬКИЙ Р-Н, М. БУСЬК ВУЛ. ПАРКОВА БУД. 8

 

Що таке насильство?


Насильство в сім'ї - будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров'ю. Відповідно до Закону «Про попередження насильства в сім'ї» насильство буває фізичним, сексуальним, психологічним (шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування) чи економічним (умисне позбавлення житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров'я).
Що робити у випадку насильства в сім'ї?
Складіть заздалегідь план своїх дій - що робити, куди піти в разі небезпеки. Якщо необхідно піти з дому - підготуйтесь: зберіть найнеобхідніші речі, ліки, одяг, ключі, особисті документи та документи, що підтверджують ваші права власності на житло, машину тощо. У випадку, якщо з вами будуть діти - також підготуйте все необхідне.
Визначте не одне, а декілька місць, де ви могли б сховатися, якщо підете з дому. Пам'ятайте адреси, номери телефонів людей, яким ви можете довіритися у випадку загрози вчинення насильства, або організацій, до яких маєте намір звернутися.
Заздалегідь продумайте можливі вирішення важливих юридичних питань, якщо Ви зважилися піти та розірвати сімейні стосунки - питання спільного майна, місця проживання дітей та виплати аліментів. Юристи соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді чи громадських організацій можуть надати вам безкоштовну консультацію, якою варто скористатися.
Також подумайте про те, як уберегти дітей від повторення ситуації насильства - домовтеся й підготуйте необхідні документи для керівника дитячої установи або навчального закладу про те, що дітьми опікуєтеся тільки ви і ніхто, крім вас, не має права забирати їх.
Якщо вам чи вашим дітям уже завдали тілесних ушкоджень, обов'язково розкажіть про це працівникові поліції та зверніться до медичної установи. Медичні висновки про отримані тілесні ушкодження можуть бути вагомим доказом того, що сталося.
Не дозволяйте нікому принижувати та ображати вас. Уявіть найгірший розвиток подій та свій стан у такому випадку. Також уявіть своє життя без насильства. Намагайтеся досягнути бажаних змін. Якщо ви не можете визначитися щодо подальшого життя або вам важко прийняти рішення - скористайтеся безкоштовними психологічними консультаціями соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та неурядових організацій.
Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?
 до органу місцевого самоврядування (сільська, селещна, міська рада);
 до уповноважених підрозділів органів національної поліції;
 до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;
 до управління соціального захисту населення районної, міської чи обласної держадміністрацій;
 до служби у справах дітей (якщо постраждалою особою є дитина);
 до кол-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильств
 до громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.
Звернення необхідно подавати у письмовій формі на ім'я керівника органу влади із зазначенням своїх повних координат (П.І.Б., місце проживання, контактні телефони). У ньому коротко та чітко вказуються всі обставини справи та висловлюється конкретна вимога стосовно наслідків заяви, наприклад, «Прошу притягнути винних осіб до відповідальності». Подавайте факти, що можуть бути підтверджені документально чи іншими об'єктивними доказами. Радимо надсилати звернення рекомендованим листом.
Дільничний інспектор поліції розглядає повідомлення про вчинення насильства в сім'ї або реальну загрозу його вчинення відповідно до Порядку розгляду таких заяв та повідомлень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 22 серпня 2018 р. № 658, та актів МВС. Дільничні інспектори повинні виїхати (вийти) на місце конфлікту в кількості не менше двох працівників. Вони зобов'язані прийняти вашу заяву, роз'яснити ваші права, задокументувати факт правопорушення, зібрати характеризуючий матеріал на кривдника (спосіб життя, характер, поведінка в побуті, вживання спиртних напоїв, схильність до насильницьких проявів тощо), поставити його на профілактичний облік, винести кривднику офіційне письмове попередження про неприпустимість учинення насильства в сім'ї, скласти адміністративний протокол за статтею 173-2 КпАП, та протягом 24 год. повідомити суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, а у випадках скоєння насильства в сім'ї відносно неповнолітнього чи за його присутності - ще й до служби у справах дітей місцевої держадміністрації. Якщо кривдник уже перебуває на обліку за вчинення насильства в сім'ї, йому виноситься терміновий заборонний припис стосовно кривдника. Міліція зобов'язана здійснювати контроль за місцем проживання кривдника.


Контакти структурних підрозділів, відповідальних за запобігання та протидію домашньому насильству у Буському районі: 
Буське відділення поліції (тел. 2-16-36, вул. Київська, 3, вул. Київська, 3, м. Буськ);
Управління соціального захисту населення Буської РДА (тел. 2-14-53, вул. Паркова, 8, м. Буськ); 
Буський районний ЦСССДМ (тел.  2-17-84, вул. Львівська, 2, м. Буськ);
Служба у справах дітей Буської РДА (тел. 2-19-60, вул. Львівська, 2, м. Буськ);
Буський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (тел. 2-11-12 вул. Петрушевича, 8 м. Буськ).


Безкоштовні консультації:
Кол-центр з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей (тел. 1588)
Сторінка Міністерства соціальної політики України з запобігання та протидія домашньому насильству та жорстокому поводженню з дітьми (https://www.msp.gov.ua/timeline/Zapobigannya-ta-protidiya-domashnomu-nasilstvu-ta-zhorstokomu-povodzhennyu-z-lyudmi.html)