Узнать рейтинг Joomla.
Здесь можно найти шаблоны joomla 3.

Підсумки діяльності АПК

Буський, Кам'янка-Бузький та Бродівський райони за показниками сільського господарства ввійшли у трійку лідерів в області. Першість веде наш район. Про аграрний сектор, перспективи його розвитку – у розмові з головою Буської РДА Петром Морозом.
Агропромисловий комплекс району – це 48,5 тис. га сільськогосподарських угідь, з яких 30,9 тис. га використовуються у безпосередньому виробництві , зокрема 20,9 тис. га - більше 70 сільгосппідприємств всіх форм власності.
5 господарств мають в оренді 12,4 тис. га ріллі, що становить 59,3 відсотка ріллі с/г підприємств району. Якраз вони і диктують аграрну політику району, формують структуру посівних площ та в значній мірі впливають на рівень виробництва валової продукції. Прикро, що, орендуючи велику кількість ріллі, крупні підприємства повністю відмовилися від тваринницької галузі.
У 2015 році сільськогосподарськими підприємствами зібрано один з найбільших за останні 10 років вал зерна – 76,6 тис. тон.

- Якими технічними культурами засіяні наші поля?

- Серед технічних культур переважають озимий ріпак та соя, а це 5,2 тис. га. Погодні умови позначилися і на їх врожайності, але враховуючи високу закупівельну ціну на них господарства все ж будуть з прибутками. На території району культивується не традиційна для нашої зони культура – соняшник. В цьому році під ним зайнято 0,6 тис. га, врожайність цієї південної культури досить висока – 29,7 ц/га, по області – 24,5цнт/га.

- Як у районі з тваринництвом?

- Якщо рослинницька галузь в районі добре розвивається і є прибутковою для сільгосппідприємств, то тваринництво повністю залежить від ринкової ситуації на продукцію. У даний час відсутні будь-які економічні стимули для сільськогосподарських підприємств щодо збереження та нарощування поголів’я худоби. Низькі закупівельні ціни на тваринницьку продукцію, відсутність стабільних ринків збуту, висока собівартість продукції, а відповідно збитковість галузі, стали основними причинами, які призвели до різкого скорочення поголів’я худоби.
Так, станом на 1 грудня 2015 року в сільськогосподарських підприємствах поголів’я ВРХ нараховує 423 гол, що на 89 голів більше, ніж минулого року. Поголів’я корів збільшилося на 22 голови і нараховує 155, свиней – 20,6 тис. голів., на 1,0 тис. більше ніж минулого року.
Основним показником діяльності аграрного сектору є виробництво валової продукції.
За 9 місяців 2015 року сільськогосподарськими підприємствами району вироблено валової продукції сільського господарства на 132,4 млн. грн., що на рівні 2014 року.
Для селян важливою підтримкою є орендна плата, яку виплачують орендарі земельних паїв. Минулого року селяни Бущини отримали 13,6 млн. гривень орендної плати, цього року - більше 17 млн. Пріоритетними в галузі аграрного сектору є захист прав власників земельних паїв щодо розміру та виплати орендної плати. Зустрічаючись щотижня з громадами Бущини, акцентую їхню увагу на використанні землі, соціальній допомозі сільгосппідприємствами громадам, а також достойній оплаті власникам паїв за використання землі. Не можуть люди отримувати 3-4 % оренди, коли інші платять 5-8 %.

- Хто є найбільшими виробниками зерна в районі?

- Це ПП «Західний Буг», ТОВ «Приват-Агро-Львів», ТОВ «Апогей Агро», ТОВ «Барком», ТОВ «Агро МХП», ТОВ «Агро ЛВ Лімітед». Станом на сьогодні, незважаючи на всі складності цього року, наші підприємства отримали високі врожаї зернових культур – 55,8цнт/га, а по області - 45,5цнт/га, в т.ч. озимої пшениці – найголовнішої продовольчої культури - 54,3ц/га, по області - 47,0цнт/га, кукурудзи – 66,9цнт/га, по області – 61,1цнт/га.
На території району працює сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Побужани» в с. Побужани, який об’єднує 46 членів ОСГ, сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Колос-Агро» в с. Чішки об’єднує фермерські господарства району, забезпечує потребу фермерських господарств у сушці зерна, на території Заводської сільської ради – молочний кооператив «Молоко країни», який заготовляє молоко.