Офіційний веб-сайт Буської районної державної адміністрації Львівської області
  
Інформаційні ресурси  
Координаційний центр
Буська районна рада
Районний часопис
Буське районне радіомовлення


Ми у Facebook
 
Інформація  
+ Буська РДА
+ Про Буський район
+ Інвестиційна діяльність
+ Пропозиції інвесторам
+ Керівні документи
+ Проекти розпоряджень, які підлягають оприлюдненню
+ Розпорядження
+ Розпорядження, зареєстровані управлінням юстиції
+ Доступ до публічної інформації
+ Запобігання проявам корупції
+ Проект «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІ»
+ Пільгове іпотечне кредитування
+ ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
+ Очищення влади
+ Збройні Сили України
+ ІНФОРМАЦІЯ
+ Місцеві вибори 2015
+ Управління Держспоживслужби
 
Розділи  
+ Економіка
+ Сільське господарство
+ Управління соціального захисту
+ Служба у справах дітей Буської РДА
+ Архітектура
+ Культура
+ Освіта
+ Охорона здоров'я
+ Територіальний центр
+ Центр зайнятості
+ Регуляторна політика
+ Центр надання адміністративних послуг
+ Управління Держспоживслужби
+ Фінансове управління
+  Відділ статистики
+ Громадська рада
+ Відділ ведення Державного реєстру виборців
+ Відділ державної реєстрації
+ Паспорти бюджетних програм
+ Звернення громадян
+ Громадянське суспільство
+ Релігія
+ Туризм
+ Державна інспекція з питань праці
+ Планові перевірки
+ Моніторинг регіональних цін
+ Для багатодітних сімей
+ Громадське обговорення
+ ІНФОРМАЦІЯ для ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
+ Туристична привабливість
+ Енергозбереження
+ Децентралізація влади
+ Об'єднані територіальні громади
+ Законодавчі акти
+ Управління Пенсійного фонду
+  Оголошення
 
Календар подій  

 
Лічильник  

 1677203 всього

 26 зараз на сайті

 
Сервіс  
Написати для admin  Зворотний зв'язок
Додати  Додати у вибране
Рекомендувати цей сайт другові  Рекомендувати другові
Мобільна версія   Мобільна версія
 
  Офіційний веб-сайт Буської районної державної адміністрації Львівської області  
  

  20 останніх новин  
 

В Буську відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня працівників сільського господарства - admin 17/11/2017 • 19:13

У п'ятницю, 17 листопада, напередодні професійного свята Дня працівників сільського господарства, яке традиційно відзначаємо у третю неділю останнього місяця осені, в сесійній залі адмінбудинку вшановували трударів агропромислового комплексу району. Серед учасників урочистості були голови РДА і райради Петро Мороз і Богдан Глова, працівники відділу АПК райдержадміністрації, керівники та працівники сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств Бущини.
Вітаючи усіх працівників галузі з професійним святом, голова райдержадміністрації Петро Мороз відзначив значимість роботи кожного великого, чи дрібного господарства Бущини, їх вклад у наповнення бюджету району, створення робочих місць, забезпечення продовольчої безпеки держави.

«Нехай і надалі рясно колосяться щедрими врожаями ниви, втілюються в життя плани, задуми та сподівання на благо розквіту України та піднесення добробуту українців. Хай обходять Вас стороною природні стихії, а Ваші родини живуть у сімейному затишку, щасті, благополуччі та при доброму здоров’ї», - побажав аграріям Петро Мороз.
З вітальними словами до присутніх також звернувся голова районної ради Богдан Глова. «Праця у сільському господарстві в усі часи була і залишається нелегкою, але вкрай важливою та потрібною для добробуту та благополуччя людей. Спасибі Вам за любов та дбайливе ставлення до землі, за працьовитість, мудрість, збереження традицій господарювання та впровадження новітніх технологій», - сказав він.

Надалі голова РДА Петро Мороз та голова районної ради Богдан Глова вручили грамоти та подяки за сумлінну працю та високі досягнення кращим працівникам галузі АПК району, серед яких не лише керівники, але й трактористи, комбайнери, доярки, агрономи.
Після урочистої частини для всіх працівників сільськогосподарської галузі району відділом культури та туризму РДА було зорганізовано змістовний святковий концерт.На імпровізованій сцені сесійної зали звучали пісні у виконанні жіночого вокального колективу «Журавка» зі села Журатин, вокальні виступи Оксани Піджарко і Віктора Хом'якевича, поетичні вітання від юних школярів Буської гімназії, соло на саксофоні у виконанні Анатолія Гадзовського.

На завершення усі присутні разом виконали "Многая літа".

Вела святковий захід методист Буського РНД Любов Огороднік.

/більше фото на сторінці РДА в соціальній мережі FACEBOOK/.

.../...


У День радіо, телебачення та зв’язку відбулася зустріч за круглим столом голови РДА Петра Мороза та голови районної ради Богдана Глови з журналістами Буського району - admin 17/11/2017 • 09:32

У розбудові незалежної держави та громадянського суспільства ЗМІ належить особлива роль. Невипадково про засоби масової інформації часто кажуть, як про „четверту владу”, соціальна роль яких у сучасному українському суспільстві постійно зростає. Саме вони є посередниками між владою і громадянами. Тому в час, коли Україна веде збройну війну з агресором на сході та інформаційну всередині держави, вкрай важливо, аби мас-медіа виконували свою найважливішу функцію – давали жителям району оперативну, об’єктивну та неупереджену інформацію, на основі якої можна скласти реальну картину сьогодення, довідатися про важливі події суспільного та політичного життя, стежити за розв’язанням нагальних проблем, водночас дотримуватися принципів журналістської етики.

Ці та інші питання стали темами для обговорення під час зустрічі за круглим столом, яка відбулася 16 листопада у День радіо, телебачення та зв’язку, з журналістами Буського району.
Щирі слова вдячності керівники Петро Мороз та Богдан Глова адресували не лише журналістам Буського радіо у день їх професійного свята, але й дружньому колективу районної газети «Воля народу», досвідченим журналістам-ветеранам, позаштатним дописувачам ЗМІ та фотокорам. Усі вони отримали Подяки за підписом двох голів та червоні троянди – символ життя і досконалості.
За чашкою кави злетіли три години жвавого спілкування, обміну думками, були й гострі запитання щодо земельних відносин поміж орендарями в умовах жорсткої конкуренції, стану проведення децентралізації, шляхів наповнення районного та місцевих бюджетів, національно-патріотичного виховання дітей і молоді, перспектив впровадження FM-радіо, перших кроків після роздержавлення комунального ЗМІ «Воля народу» в ПП «Медіа-центр «Над Бугом».
Як зазначали самі журналісти, зустрічі такого формату йдуть на користь як мас-медіа, так і органам влади. Вони дають можливість налагодити дієву співпрацю, додають відкритості, гласності, доступності інформації для журналістів, які донесуть її до своїх читачів і слухачів.

.../...


Делегація Буського району на чолі з головою РДА Петром Морозом взяла участь в обласних святкуваннях Дня працівника сільського господарства та провела найоригінальнішу презентацію короваю - admin 17/11/2017 • 09:32

В четвер, 16 листопада, у Львівському національному аграрному університеті відбулися обласні святкування Дня працівника сільського господарства. Участь у них взяла й делегація Буського району, яку очолював голова РДА Петро Мороз.
Почесними грамотами департаменту АПК Львівської ОДА за сумлінну працю, високі досягнення у виробництві сільськогосподарської продукції та з нагоди професійного свята – Дня працівників сільського господарства було нагороджено бущан:
- Казмірчука Михайла Володимировича – голову ФГ «Віра»;
- Оливу Михайла Людвіговича – керівника ПП «Західний Буг»;
- Зробка Василя Дмитровича - голову ФГ «Козацьке».
Подяку департаменту АПК отримав керівник СТзОВ "Апогей Агро" Каделяк Михайло Степанович.
В межах святкування відбулися виставка сільськогосподарської продукції та конкурс короваїв. У номінації "Найоригінальніша презентацію" перемогу святкував Буський район.Запашний коровай (на фото) виготовила господиня з села Сторонибаби Мирослава Троян.

Короваї по завершенні конкурсу передали в сиротинці, військові частини та військовий госпіталь.
Довідково. Агропромисловий комплекс району – це 48,5 тис. га сільськогосподарських угідь, з яких 30,9 тис. га використовуються у безпосередньому виробництві , зокрема 20,9 тис. га - більше 70 сільгосппідприємств всіх форм власності.
5 господарств мають в оренді 12,4 тис. га ріллі, що становить 59,3 відсотка ріллі с/г підприємств району. Сільськогосподарськими підприємствами зібрано за січень-жовтень 2017 року 64,1 тис. тон. Серед технічних культур переважають соняшник та озимий ріпак, а це 5,2 тис. га. На території району культивується не традиційна для нашої зони культура – соняшник. В цьому році під ним зайнято 2,7 тис. га, врожайність цієї південної культури – 23,9 ц/га, по області – 23,0цнт/га.

Станом на 1 листопада 2017 року в сільськогосподарських підприємствах поголів’я ВРХ нараховує 464 гол, що на 22 голів більше, ніж минулого року. Поголів’я корів збільшилося на 11 голів і нараховує 175, свиней – 25,1 тис. голів., що на рівні минулого року.
Основним показником діяльності аграрного сектору є виробництво валової продукції.
За 9 місяців 2017 року сільськогосподарськими підприємствами району вироблено валової продукції сільського господарства на 133,0 млн. грн., що на рівні 2016 року.
Для селян важливою підтримкою є орендна плата, яку виплачують орендарі земельних паїв. Станом на 1 листопада селяни Бущини отримали 18 млн. гривень орендної плати.
Серед найбільших виробників зернових в районі: ПП «Західний Буг», ТОВ «Приват-Агро-Львів», ТОВ «Апогей Агро», ТОВ «Барком», ТОВ «Агро МХП», ТОВ «Агро ЛВ Лімітед». Підприємства отримали високі врожаї зернових культур – 56,8 цнт/га, а по області - 49,5цнт/га, в т.ч. озимої пшениці – найголовнішої продовольчої культури – 58,1 ц/га, по області – 49,5цнт/га.
На території району працює сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Побужани» в с. Побужани, який об’єднує 46 членів ОСГ, сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Колос-Агро» в с. Чішки об’єднує фермерські господарства району, забезпечує потребу фермерських господарств у сушці зерна, на території Заводської сільської ради – молочний кооператив «Молоко країни», який заготовляє молоко.

.../...


Буський районний центр зайнятості популяризує серед учнів старших класів робітничі професії - admin 17/11/2017 • 09:32

Буський РЦЗ провів профорієнтаційний захід для учнів 9-10 кл. Андріївського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІст.» на тему: «Свідомий вибір професії». Особливий акцент було зроблено на популяризації робітничих професій. Школярі дізналися про види професійної діяльності, які користуються попитом на регіональному ринку праці та про ринкоутворюючі підприємства Буського району. А щоб вибір професії був свідомим, учням продемонстрували профорієнтаційні відеоролики про вибір професій та можливості служби зайнятості щодо поглибленого профорієнтаційного тестування.

/Галина Зелінська, провідний фахівець з профорієнтації відділу надання соціальних послуг Буського районного центру зайнятості/

.../...


До уваги платників податків району. Буська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує - admin 17/11/2017 • 09:32

СЕРВІС ДФС «ВІДКРИТІ ДАНІ». Буська ОДПІ повідомляє про те, що на офіційному веб - порталі Державної фіскальної служби України працює у тестовому режимі сервіс «Відкриті дані». Службою оприлюднюються (оновлюються) набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних за адресою: data.gov.ua. Результати пошуку можна відсортувати за такими ознаками:
- за популярністю наборів даних серед користувачів;
- за назвою;
- за кількістю наборів даних;
- за ключовими словами;
- за форматом набору даних;
- за частотою оновлення.
Сервіс містить безліч наборів даних, зокрема реєстри, переліки, інформацію, показники, звіти та інші дані. Дані публікуються в форматах: csv, html, xml, pdf, doc.
Скористатися сервісом пропонуємо на головній сторінці офіційного веб - порталу відомства (http://sfs.gov.ua/), натиснувши на банер «Відкриті дані».


ЧИ ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ПЛАТА ЗА ПРИДБАННЯ ЛІЦЕНЗІЙ ДО СКЛАДУ ВИТРАТ ПІДПРИЄМЦЯ? Згідно з п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.
Підпунктом 177.4.3 п. 177.4 ст. 177 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, зокрема, платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою – підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов’язані з господарською діяльністю фізичної особи – підприємця.
Враховуючи вищевикладене, платежі, сплачені ФОП за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності, які пов’язані з його господарською діяльністю, включаються до складу витрат по факту їх сплати на підставі підтверджуючих документів.

ТЕРМІН ЗБЕРІГАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ СТРІЧКИ РРО. Відповідно до ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон), контрольна стрічка – це документ, надрукований або створений в електронній формі реєстратором розрахункових операцій, який містить копії надрукованих цим реєстратором розрахункових документів, а для документів в електронній формі додатково фіскальні звітні чеки.
Відповідно до п. 10 ст.3 Закону суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані друкувати або створювати в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.

ВІДБУДЕТЬСЯ «НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРОФОРУМ. ПОДАТКИ. ФІНАНСИ. ПРАВО". 7 грудня у Києві у готелі "Хрещатик" відбудеться "Національний агрофорум. Податки. Фінанси. Право". Організатором заходу виступає офіційне видання Державної фіскальної служби України – "Вісник за підтримки Державної фіскальної служби України та Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Організатор: офіційне видання Державної фіскальної служби України "Вісник. Офіційно про податки" та агентство "Сучасні маркетингові комунікації" за підтримки ДФС України та Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Для реєстрації на участь у форумі необхідно заповнити заявку на сайті: www.visnyk.ua/forum
Додаткову інформацію можна отримати за тел.:, (044) 501-06-42, (067) 506-32-64, mail@visnyk.ua


ПРАВО НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ ДЛЯ ПЛАТНИКА ПОДАТКУ, ЯКИЙ НАВЧАЄТЬСЯ В АСПІРАНТУРІ. Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України.
Основні правові, організаційні, фінансові засади функціонування системи вищої освіти встановлено Законом України від 01 липня 2014 року №1556-VII «Про вищу освіту» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1556).
Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, є здобувачами вищої освіти, серед яких є аспірант – особа, зарахована до закладу вищої освіти (наукової установи) для здобуття ступеня доктора філософії/доктора мистецтва (пп. 1 та 2 ст. 61 Закону № 1556).
Враховуючи викладене, платник податку, який навчається в аспірантурі, є здобувачем вищої освіти і, відповідно, має право на податкову знижку за витратами, понесеними у 2016 році на користь закладу освіти за навчання в аспірантурі за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.
Право на податкову знижку мають громадяни, які протягом 2016 року отримували дохід у вигляді заробітної плати, сплачували податок на доходи фізичних осіб. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яку необхідно подати до 31 грудня 2017 року .
Cектор організації роботи Буської ОДПІ

.../...


Спортсмени Львівщини вибороли дев’ять медалей чемпіонату Європи з кіокушинкай карате серед кадетів та молоді - admin 17/11/2017 • 09:31

Цими днями в м. Кельце (Польща) завершився чемпіонат Європи-2017 з кіокушинкай карате серед кадетів та молоді в розділах "Куміте" і "Ката" –(EuropeanKyokushin / Shinkyokushin EKO ChampionshipsforCadets U16 and U22).
Збірна України була представлена 46 спортсменами, з поміж яких дев’ять атлетів Львівщини повернулися додому з медалями.
Підсумком виступу «синьо-жовтої» команди стала 21 медаль, 1-е командне місце в заліку змагань серед молоді і 2-е командне місце серед кадетів.
Результати виступів представників Львівщини в чемпіонаті Європи з кіокушинкай карате-2017:
«Ката», кадети, молодь:
Роман Камінський - 1 місце (U16)
Микита Лебедєв - 2 місце (U16)
Ярослав Ковальчук - 1 місце (U22)
«Куміте», кадети (U16):
Анастасія Пришляк (-50кг) – 3 місце (U16)
Анастасія Левко (-50кг) – 3 місце (U16)
«Куміте», молодь (U22)
Юрій Крюков (-85кг) - 1 місце (U22)
Ростислав Ференц (-80кг) - 2 місце (U22)
Богдан Лемішко (-65кг) - 3 місце (U22)
Северин Палій (-70кг) - 3 місце (U22).

.../...


Львівщину відвідає перший заступник міністра молоді та спорту України - admin 17/11/2017 • 09:31

Упродовж 22-23 та 25-26 листопада 2017 року у Львівській області з робочим візитом перебуватиме перший заступник міністра молоді та спорту України Ігор Гоцул.
Під час цієї поїздки один з керівників галузевого міністерства ознайомиться з діяльністю окремих інфраструктурних спортивних об’єктів області, відвідає Буський район, зустрінеться з колективом викладачів та студентів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, зі спортивним та легкоатлетичним активом області, побуває на масштабних спортивних подіях.
Окрім того, президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул проведе у Львові засідання виконкому національної федерації.

.../...


Республіка Корея зацікавилась розвитком альтернативної енергетики на Львівщині - admin 17/11/2017 • 09:31

Сьогодні, 17 листопада, Львівщину відвідав радник-посланник Посольства Республіки Корея в Україні Пак Хин Квон.
В межах візиту Пак Хин Квон зустрівся із директором департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Романом Филипівим і директором департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Михайлом Мельником.
Роман Филипів подякував за підвищений інтерес Республіки Кореї до Львівщини та ознайомив гостя із динамікою економічного зростання області. Зокрема, детально зупинився на розвитку агропромислового комплексу, відкритті нових підприємств та можливостях співпраці у туристичній галузі.
«Ми зацікавленні у співпраці із Республікою Кореєю у створенні індустріальних парків, розвитку торгово-економічних відносин та залученні корейських інвестицій в інфраструктурні проекти. Окрім того, об’єднання зусиль у створенні інноваційного центру дало би позитивні результати для обох сторін», - наголосив директор департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Роман Филипів.
Корейська сторона, своєю чергою, виявила зацікавлення у співпраці із Львівщиною у галузі альтернативної енергетики.
«Ми стежимо за тим, як Львівщина взяла курс на розвиток вітрової та сонячної енергетики. Це відіграє важливу роль у розвитку економіки. Республіка Корея має високі технології у сфері альтернативної енергетики, тож нам варто поглибити співпрацю у цьому напрямі», - зауважив радник-посланник Посольства Республіки Корея в Україні Пак Хин Квон.
Окрім того, директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Михайло Мельник ознайомив гостя із іншими варіантами співпраці, зокрема у сфері гідроенергетики, виробництві енергетичного обладнання та акумуляції електроенергетики за допомогою сучасних технологій.
Під час зустрічі сторони також не оминули увагою можливості розвитку медичного кластеру та співпраці у туристичній сфері.

.../...


Львівщину відвідав командувач Сухопутних військ Збройних сил Канади - admin 17/11/2017 • 09:31

У четвер, 16 листопада, Міжнародний центр миротворчості та безпеки (МЦМБ) Національної академії сухопутних військ відвідала канадська військова делегація на чолі з командувачем Сухопутних військ Збройних сил Канади генерал-лейтенантом Полом Винником.
Зустрічали іноземних гостей начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук, заступник голови — керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська, керівний склад МЦМБ та представники іноземних військових контингентів, які беруть участь у підготовці підрозділів ЗС України у рамках «Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки — Україна» (JMTG-U).
Головною метою візиту іноземного військового високопосадовця стало ознайомлення з процесом удосконалення навчально-матеріальною бази МЦМБ відповідно до стандартів провідних країн світу за програмою JMTG-U, а також зустріч з військовослужбовцями ЗС Канади.
Так, під час відвідин нещодавно збудованого Центру імітаційного моделювання Навчального центру підготовки підрозділів генерал-лейтенант Пол Винник побував на занятті тактичного оперативного центру (ТОЦ) батальйону. Також українські інструктори продемонстрували йому систему віртуального моделювання дій командного складу за допомогою системи VBS3.
Згодом, на одній із ділянок полігону, канадська делегація також ознайомилася із перебігом проведення практичних занять з тактичної підготовки, які проводяться з підрозділами Збройних Сил України в межах підготовки JMTG-U.
Варто додати, що під час перебування командувача Сухопутних військ ЗС Канади на теренах МЦМБ сторони обговорили низку важливих питань щодо продовження й нарощення співпраці, зокрема мова велась про впровадження нових елементів підготовки підрозділів Українського війська за участі канадських інструкторів та про двохсторонній обмін бойовим досвідом.

.../...


Для молоді Львівщини стартував міжнародний проект - admin 17/11/2017 • 09:31

16 листопада 32 молодих людей із Львівщини вирушили з візитом TRIPS for ACTION у Польщу.
Три дні учасники вивчатимуть досвід функціонування молодіжних просторів Кракова та Варшави, а також візьмуть участь в інтерактивних тренінгах з проектного менеджменту.
Упродовж проекту молодь навчатиметься навіть у дорозі, а по завершенню навчальних блоків реалізує спільний проект на центральній площі Варшави. Окрім цього, учасники поділені на 4 групи та мають індивідуальні ролі, зокрема інформаційні, логістичні, програмні та інтерактивні.
Візит буде висвітлюватися за посиланням.
Мета візиту – вмотивувати учасників до розвитку молодіжних ініціатив у Львівській області.
Перед виїздом учасників привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.
«Українці самодостатня та мудра нація. За поведінкою кожного з нас у міжнародному просторі складається загальне враження про наш народ і країну. Тому від вас залежить формування думки про українське суспільство» - наголосив Олег Синютка.
Нагадаємо, що обирали учасників на основі написаних есе на тему «Молодіжний простір майбутнього» та заповнених мотиваційних аплікаційних форм.
Організаторами візиту є департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації та Львівський обласний молодіжний центр.

.../...


Вітання Президента з нагоди Дня студента - admin 17/11/2017 • 09:30

Дорогі друзі!

Щиро вітаю вас, молоде інтелектуальне покоління, із Днем студента.

Історією вам відведено одне з найвідповідальніших місць у процесі творення та розбудови незалежної України. Від вашої небайдужої життєвої позиції та підтримки процесів реформування всього спектра суспільно- політичного життя великою мірою залежить європейське майбутнє нашої держави.

Для реалізації таких амбітних завдань вам необхідно успішно торувати шлях до вершин професійної майстерності, розвиватися як у стінах ваших закладів освіти, так і поза ними.

Держава робить усе, аби попри російську військову агресію забезпечити кожному українцю доступ до якісної освіти. Зараз, у ході всебічної модернізації вітчизняної вищої школи, для вас відкривається безліч нових можливостей, які ви маєте використати з метою подальшого вдосконалення.

Бажаю усім вам міцного здоров’я, мирного неба, щедрої долі, невичерпної творчої енергії задля здобутків в ім’я України.

Петро ПОРОШЕНКО

.../...


Новації пенсійного законодавства з 1 січня 2018 року - admin 16/11/2017 • 15:37

1. Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” з 1 січня 2018 року запроваджуються такі зміни:

На перехідний період 2017-2019 рр. застосовуються такі правила призначення пенсії за віком:
у 2017 році:
• із застосуванням середньої зарплати за 2014-2016 роки, у розмірі З 764,4 грн. та величини оцінки одного року стажу - 1,35%;
у 2018 році:
• із застосуванням середньої зарплати за 2016 і 2017 роки (орієнтовно - 5 227 грн.) та вартості одного року стажу - 1%;
починаючи з 2019 року:
• із застосуванням середньої зарплати за останні три роки та вартості одного року стажу - 1 %.
У випадку, якщо при однакових показниках індивідуального коефіцієнту заробітної плати) та тривалості страхового стажу розмір пенсії у 2018 році, обчислений відповідно до аналогічних показників, буде меншим, ніж пенсія, призначена у 2017 році, Уряд приймає рішення про збільшення показника середньої заробітної плати в Україні, який використовується при призначенні пенсій з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року таким чином, щоб пенсії призначені у вказаний період не були меншими ніж ті пенсії, що призначалися з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року.

2. Мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється:
• на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян при стажі 30/35 років (для пенсій, призначених до 01.10.2011 р. - за наявності стажу, відповідно, 20/25 років).
• з 1 січня 2018 року, на рівні 40 відсотків від мінімальної заробітної плати, але не менше ніж розмір прожиткового мінімуму, при стажі 30/35 років, після досягнення 65 років.
• у разі відсутності повного стажу - виплачується пропорційно менший розмір пенсії.
• для шахтарів: у розмірі 80 % зарплати для обчислення пенсії, але не менше як три розміри прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян.

3. Збережено право для призначення пенсії за віком в 60 років для осіб, які мають повний страховий стаж.

З 1 січня 2018 року пенсія за віком призначатиметься:
• за наявності стажу на 01.01.2018 року 25 років - у 60 років. Діапазон необхідного стажу щороку збільшувати на І2 місяців до досягнення 35 років в 2028 році; .
• за наявності стажу на 01.01.2018 року від 15 до 25 років - у 63 роки. Діапазон. необхідного стажу щороку збільшувати на 12 місяців до досягнення діапазону від 25 років до 35 років у 2028 році;
• за наявності стажу на 01.01.2019 року - 15 років, але менше ніж 16 років, що давали б право виходу на пенсію в 63 роки, - призначати пенсію у 65 років. Діапазон необхідного стажу щорічно збільшувати на 12 місяців. Тобто, з 2028 року пенсії у 65 років призначатимуться особам, які матимуть 15-25 років стажу.

4. Для визначення права на пенсію за віком до страхового стажу з 01.01.2018 будуть зараховуватися:
• ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування:
з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності;
з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків незалежно від сплаченого розміру.
• проходження військової служби по 31 грудня 2017 року включно;
• в перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно;
• перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року до часу запровадження сплати страхових внесків за жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
5. Тимчасова державна соціальна допомога з 01.01.2018 по 31.12.2020 призначатиметься непрацюючим особам, які досягли встановленого пенсійного віку, мають страховий стаж не менше 15 років, але не набули права на пенсійну виплату - на період до набуття права на пенсію за віком, у розмірі прожиткового мінімуму, для осіб які втратили працездатність, із урахуванням її майнового стану та середньомісячного сукупного доходу.
6. Особам, які не матимуть 15 років стажу, призначати державну соціальну допомогу при досягненні ними 65 років.
7. Щорічна (опосередкована) індексація пенсій з 2021 року відбуватиметься шляхом збільшення (перерахунку) середньої зарплати, з якої обчислено пенсію, на 50% зростання середньої зарплати за 3 попередні роки та на 50% зростання індексу споживчих цін за попередній рік.
У 2019-2020 роках показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який застосовується для перерахунку пенсій, збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за рік, що передує року, в якому проводиться збільшення, порівняно з роком, що передує року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.
8. Зберігається право на достроковий вихід на пенсію для: матерів, які виховали 5 дітей або інвалідів з дитинства (у 50 років); військових - учасників бойових дій (55 років); ліліпутів та диспропорційних карликів (40/45 років); артистів (за наявності вислуги від 20 до 35 років); журналістів, у разі поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання службових обов’язків у місцях надзвичайних подій; чорнобильців (із зниженням пенсійного віку).
9. Відміняється зменшення розміру пенсії жінкам, що скористались виходом на пенсію після 55 років, після досягнення ними віку, який перевищує пенсійний на кількість місяців дострокового виходу на пенсію.
10. Максимальна величина бази нарахування єдиного соціального внеску встановлюється на рівні 15 розмірів мінімальної заробітної плати (48000 грн.) на заміну нинішніх 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (42 100 грн.).

11. Встановлено для роботодавців квоту для працевлаштування осіб, яким до настання пенсійного віку залишилось 10 і менше років (не менш як особу у середньообліковій чисельності штатних працівників.

12. Визначено дату перерахування страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - 1 січня 2019 року.

13. Доручено Кабінету Міністрів України: до 01.11.2017 підготувати окремий законопроект про осучаснення пенсій військовим та протягом 6 місяців з дати прийняття закону підготувати законопроекти про:
• запровадження професійної пенсійної системи (для окремих категорій професій, які нині мають пільгові статуси);
• порядку одержання сум пенсій, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав у зв’язку із перебуванням на тимчасово не контрольованій державною владою України території./ Начальник відділу обслуговування громадян
Бродівського об”єднаного управління ПФУ Львівської області Н.Кузіна /

.../...


Голова РДА Петро Мороз та голова райради Богдан Глова привітали зв’язківців району з професійним святом - admin 16/11/2017 • 12:16

Сьогодні, 16 листопада, голова районної державної адміністрації Петро Мороз та голова районної ради Богдан Глова привітали колектив працівників СЛД №3 м.Буськ РЦТ №132 м.Золочів Львівської філії ПАТ «Укртелеком» з професійним святом – Днем працівників радіо, телебачення та зв’язку.
Керівники подякували зв’язківцям за професіоналізм та якісне надання послуг мешканцям Бущини, побажали успіхів у трудовій діяльності, щастя, здоров’я, благополуччя у сім’ях, належної фінансової оцінки роботи.
Надалі Петро Мороз та Богдан Глова вручили Подяки колективу та його керівникові Романові Герулі за «сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівника радіо, телебачення та зв’язку», а жіночій половині – квіти.

.../...


В ЦРЛ відбулася нарада з керівниками медичних закладів району, лікарями і медичними сестрами - admin 16/11/2017 • 12:16

15 листопада 2017 року в актовому залі Буської центральної районної лікарні відбулася нарада головних лікарів лікарень, амбулаторій, зав. ФАПів, медичних сестер, сімейних лікарів та терапевтів. Розглядалися та обговорювалися питання:
1. Лікування ГРВІ, нові тенденції (доповідала дільничний педіатр Яремчишин У.С.).
2. Аналіз охоплення профщепленнями дитячого населення за 10 місяців 2017 року ( заст. головного лікаря по ОХМД Грабар В.І.).
3. Захворювання органів шлунково-кишкового тракту ( Доцент Львівського мед університету Марченко Т.З.).
4. Про хід виконання Урядової Програми «Доступні ліки» ( Заст. головного лікаря по медичному обслуговуванню населення Міхневич Г.М.).
5. Різне.

.../...


Райдержадміністрація та Ощадбанк підписали угоду про підтримку малого і середнього бізнесу - admin 16/11/2017 • 10:33

В середу, 15 листопада, голова Буської райдержадміністрації Петро Мороз та керуюча Буською філією відділення «Державний ощадний банк України» Надія Особа підписали угоду про співпрацю щодо підтримки малого і середнього бізнесу.
Метою підписання угоди між Буською райдержадміністрацією та ПАТ «Державний ощадний банк України» є розширення можливості доступу суб’єктів малого та середнього підприємництва до кредитних ресурсів.
Сторони, в межах своєї компетенції розвиватимуть співробітництво для більш ефективного сприяння суб`єктам малого та середнього бізнесу в питаннях застосування фінансових інструментів підтримки інноваційної діяльності, інвестиційних проектів, грантів, надання фінансових послуг для оновлення матеріально-технічної бази виробництва та послуг.

Для цього сторони угоди зобов’язались розробити та впровадити нові фінансові інструменти підтримки діяльності суб’єктів малого та середнього бізнесу, включаючи компенсацію відсотків за кредитами та часткового погашення кредитів за рахунок коштів бюджету та на підставі окремого документу, який буде визначати порядок та умови застосування вказаних фінансових інструментів.
Згідно з угодою, до кредитування суб’єктів малого та середнього підприємництва залучатимуть міжнародні фінансові організації.

.../...


Бущанин Антон Дацко завоював срібну медаль на чемпіонаті світу з фехтування на візках у м.Рим (Італія) - admin 16/11/2017 • 10:33

Упродовж 7-12 листопада 2017 року в Римі (Італія) тривав чемпіонат світу з фехтування на візках, участь у якому взяли 145 спортсменів із 24 країн світу.
В складі національної збірної команди України змагалися 13 спортсменів, у тому числі троє представників «Інваспорту» Львівщини, зокрема Наталя Морквич (Львів), Антон Дацко (Буськ) та Андрій Демчук (Львів).
До медальної скарбнички збірної України свій здобуток принесли Наталя Морквич, яка стала чемпіонкою світу в змаганнях шаблісток (категорія А) та Антон Дацко, який у фіналі виборов «срібну» нагороду серед рапіристів (категорія В).
Андрій Демчук на світовій першості посів 5 місце.

.../...


Львівщина розширить співпрацю з Туреччиною у сферах освіти і культури - admin 16/11/2017 • 10:33

Сьогодні, 16 листопада, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із делегацією освітян університету м. Орду на чолі з ректором Тариком Ярилгачем.
Очільник області привітав представників делегації і зазначив, що підписання Меморандуму між ЛНУ ім. Івана Франка та університетом м. Орду щодо реалізації програми академічного обміну студентами та викладачами, яке відбулось сьогодні - це вагомий крок щодо розширення співпраці в освітній сфері.
“Те, що ми матимемо можливість приймати студентів вашого університету, а українські науковці і студенти працюватимуть і навчатимуться у вашому місті, я вважаю, що це є велика основа для подальших взаємовідносин між нашими народами”, – наголосив Олег Синютка.
У свою чергу ректор університету м. Орду Тарик Ярилгач зазначив, що на Львівщині добре розвинута економіка і тому взаємоспівпраця у сфері освіти і культури буде продуктивною.
“На Львівщині є університети, де працюють фахівці своєї справи і ми плануємо зробити обмін між викладачами і студентами. У травні ми хочемо запросити освітян і науковців з українських вишів до нас, щоб спільно працювати і ділитись досвідом”, – підкреслив Тарик Ярилгач.
Голова Львівської ОДА Олег Синютка також ознайомив делегацію із здобутками Львівщини у сфері культури і зосередив увагу на обміні викладачами та студентами між Львівською національною музичною академією ім. М.В. Лисенка з викладачами та студентами турецького університету м. Орду.
“Cьогодні наші народи готові до співпраці і завжди освічені люди і науковці займають першість серед інших, тому ми радо підтримаємо ваші пропозиції і Львівщина готова до розширення співпраці з Туреччиною і в освітній, і у культурній сфері», - зазначив Олег Синютка.
Також сторони порушили питання щодо напрацювання спільних проектів між університетами у сферах освіти, науки і культури, що надасть можливість студентам, аспірантам, викладачам брати участь у навчальних та навчально-дослідницьких програмах.

.../...


Стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» - admin 16/11/2017 • 10:32

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!»
Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднання зусиль та інфраструктури Уряду, органів Міністерства юстиції, системи надання безоплатної правової допомоги, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін.
В межах проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами.
Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

.../...


Працівників радіомовлення, телебачення та зв’язку Львівщини привітали із професійним святом - admin 16/11/2017 • 10:32

З нагоди Дня телебачення, радіомовлення та зв’язку т.в.о директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло привітав представників відповідних галузей з професійним святом.
«Завдяки вашому професіоналізму та майстерності впроваджуються нові технології, розширюється асортимент телекомунікаційних послуг для населення, відкриваються нові можливості для людських контактів і спілкування сім’ях, - зазначив Роман Кокотайло. - Хай об’єктивність, оперативність та точність завжди залишаються головними критеріями вашої діяльності. Невичерпного натхнення та креативності в роботі, злагоди, достатку та гармонії у ваших родинах».
Відтак, за наполегливу і сумлінну працю у розбудові надійного і якісного зв’язку, мережі телебачення та радіомовлення Львівщини Роман Кокотайло вручив Почесні грамоти та подяки облдержадміністрації кращим працівникам.

.../...


На Львівщині визначили найкращий коровай - admin 16/11/2017 • 10:32

Сьогодні, 16 листопада, у Львівському національному аграрному університеті святкують день працівника сільського господарства.
В межах святкування відбулися виставка сільськогосподарської продукції та конкурс короваїв.
У номініації "Новизна оформлення короваю" переміг Мостиський район, "Найбільший коровай" спекли у Золочеві, а "Найоригінальнішу презентацію" свого короваю представив Буський район.
Короваї передадуть в сиротиці, військові частини та військовий госпіталь.

.../...


 

  Голова Буської РДА
 

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Кожен з Вас знайде тут цікаву та корисну інформацію про наш лелечий край та людей, які населяють цю благодатну землю!

  Пошук
 
  Пошук Google
 
Google

Web busk-rda.org.ua
  веб-ресурси
 
Конституція України
Офіційний сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Головне управління державної служби України
Львівська обласна державна адміністрація
Львівська обласна рада
Державний реєстр виборців
ДПС у Львівській області
Гаряча лінія
Проект економічного та соціального розвитку Львівської області
Інвестиційний портал Львівської області
Новини України та світу.УКРІНФОРМ
Ми розвиваємо електронне урядування
Галерея послуг Львівської області
ІНФОРМАЦІЯ для ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
Запрошуємо талановитих людей реалізувати себе у владі
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Офіс реформ. Львівщина
Державна підтримка енергозбереження
Державна служба України<br /> у справах ветеранів війни <br /> та учасників антитерористичної операції
Національна дитяча <br /> гаряча лінія
Безоплатна <br /> правова допомога
Подорожуємо по безвізу
Департамент з питань цивільного захисту
Продовжується набір на військову службу за контрактом до Національної Гвардії України
Національне агенство з питань запобігання корупції
Зміни Одне Життя

«Відео Енергоменеджмент – шлях до заощадження державного та місцевих бюджетів»
  Новини регіону
 
  
^ Вгору ^

м.Буськ вул.Львівська, 2
електронна адреса: busk_rda@ukr.net
                                 тел.(03264) 2-16-92
                                  тел.(03264) 2-18-02
GuppY - http://www.freeguppy.org/    Site powered by GuppY v4.5.12 © 2004-2005 - CeCILL Free License   GuppY - http://www.freeguppy.org/