Офіційний веб-сайт Буської районної державної адміністрації Львівської області
  
Інформаційні ресурси  
Координаційний центр
Буська районна рада
Районний часопис
Буське районне радіомовлення


Ми у Facebook
 
Інформація  
+ Буська РДА
+ Про Буський район
+ Інвестиційна діяльність
+ Пропозиції інвесторам
+ Керівні документи
+ Проекти розпоряджень, які підлягають оприлюдненню
+ Розпорядження
+ Розпорядження, зареєстровані управлінням юстиції
+ Доступ до публічної інформації
+ Запобігання проявам корупції
+ Проект «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІ»
+ Пільгове іпотечне кредитування
+ ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
+ Очищення влади
+ Збройні Сили України
+ ІНФОРМАЦІЯ
+ Місцеві вибори 2015
+ Управління Держспоживслужби
 
Розділи  
+ Економіка
+ Сільське господарство
+ Управління соціального захисту
+ Служба у справах дітей Буської РДА
+ Архітектура
+ Культура
+ Освіта
+ Охорона здоров'я
+ Територіальний центр
+ Центр зайнятості
+ Регуляторна політика
+ Центр надання адміністративних послуг
+ Управління Держспоживслужби
+ Фінансове управління
+  Відділ статистики
+ Громадська рада
+ Відділ ведення Державного реєстру виборців
+ Відділ державної реєстрації
+ Паспорти бюджетних програм
+ Звернення громадян
+ Громадянське суспільство
+ Релігія
+ Туризм
+ Державна інспекція з питань праці
+ Планові перевірки
+ Моніторинг регіональних цін
+ Для багатодітних сімей
+ Громадське обговорення
+ ІНФОРМАЦІЯ для ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
+ Туристична привабливість
+ Енергозбереження
+ Децентралізація влади
+ Об'єднані територіальні громади
+ Законодавчі акти
+ Управління Пенсійного фонду
+  Оголошення
 
Календар подій  

 
Лічильник  

 1534180 всього

 43 зараз на сайті

 
Сервіс  
Написати для admin  Зворотний зв'язок
Додати  Додати у вибране
Рекомендувати цей сайт другові  Рекомендувати другові
Мобільна версія   Мобільна версія
 
  Офіційний веб-сайт Буської районної державної адміністрації Львівської області  
  

  20 останніх новин  
 

Прийшов Спас - пішло літо від нас. У РНД Буська відбулося вшанування пасічників району - admin 18/08/2017 • 15:23

Напередодні величного християнського свята Преображення Господнього, або Яблучного Спаса, у Буському районному Народному домі відбулась урочистість, гостями якої були надбужанські пасічники - представники однієї з найбільш давніх професій, яка бере свій початок з часів Київської Русі.
З вітальним словом до бджолярів Бущини звернулись перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків, перший заступник голови Буської районної ради Роман Фурда та начальник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька.
Сьогодні щирі слова визнання та пошанування праці пасічника були адресовані Євгену Кийку, Віктору Покотицькому, Любомиру Ситнику, Ярославу Недільському, Петрові Ростикусу, Степану Ярішу, Івану Гурашу, Ярославу Сопотюку, Миколі Миколайчуку, Олексію Ховалку.
Усі вони одержали від керівництва району подяки та пам`ятні сувеніри з логотипом ІІ Міжнародного фестивалю "Надбужанські медобори-2017". Слова вдячності бджолярам виголосив головний редактор всеукраїнського журналу "Український пасічник" - Микола Дмитрович Осташевський.
Приємним сюрпризом для учасників заходу був пісенний номер від "маленької бджілки" - 11-річної красняночки Наталочки Костів.
На завершення урочистості присутні послухали народознавчу розвідку "Святий Спас: звичаї та традиції святкування", яку підготувала заступник директора Буської ЦБС по роботі з дітьми Галина Гораль. Учасники заходу мали нагоду оглянути книжкову виставку "Прийшов Спас - пішло літо від нас", яку обладнали працівники Буської районної бібліотеки ім. І.Котляревського. Аби свято запам`яталось, усіх присутніх частували яблуками, сливами,а також смачними завиванцями та маківниками.
Усі куштували цьогорічний цілющий мед від бузецьких пасічників і зичили, аби наступного року бджоли медоносили ще краще.
/Галина Гораль, заст.директора Буської ЦБС по роботі з дітьми/

.../...


До Дня Незалежності України: „Реформа державного управління. Ключові аспекти” - admin 18/08/2017 • 15:23

«В умовах реформування сфер відповідальності держави, реформа державної служби займає чи не найперше місце, адже від неї залежить якість інших реформ» (Ярослав Коваль - начальник Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Львівській та Закарпатській областях).
З 01 травня 2016 року вступив у дію новий Закон України „Про державну службу” від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (далі – Закон), який за своїми принципами відобразив кращі європейські практики в сфері державного управління та імплементував їх в українські реалії. Основними цілями реформи державного управління стали: деполітизація державної служби, скорочення переліку посад, які відносяться до державної служби, прозорий вступ на державну службу з врахуванням виключно професійної компетенції, захист прав державного службовця, в тому числі, і від суб’єктивного впливу керівника.
Так, з метою деполітизації державної служби відбувся розподіл посад на політичні та адміністративні. Наступним кроком стало чітке формулювання норм політичної неупередженості державних службовців, зокрема, заборонено: демонструвати свої політичні погляди; обіймати посади в керівних органах політичної партії; залучати, використовуючи своє службове становище, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, працівників бюджетної сфери, інших осіб до участі у передвиборній агітації, акціях та заходах, що організовуються політичними партіями. Крім того, зобов’язано на час участі у виборчому процесі перебувати у відпустці без збереження заробітної плати. При здійсненні контрольної діяльності у період з 01 травня 2016 року працівниками Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Львівській та Закарпатській областях (далі Міжрегіональне управління) не було встановленого жодного випадку політичної упередженості державних службовців.
Законом обмежено і коло посад, які належать до державної служби. Так, з переліку посад державної служби виведено посади працівників державних підприємств, установ, організацій, інших суб’єктів господарювання державної форми власності, а також навчальних закладів, заснованих державними органами; патронатних служб (помічників, секретарів) працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування (завідуючі господарства, друкарі, діловоди, архіваріуси, спеціалісти з обслуговування комп’ютерної техніки).
Безумовним кроком вперед є запровадження відкритих конкурсів на всі посади державної служби. Власне, це нова філософія вступу на державну службу, оскільки оцінюються і вимірюються передусім особистісні компетенції кандидата на посаду.
Запроваджено єдиний портал вакансій державної служби, який функціонує у штатному режимі. По суті, для кожного громадянина України у будь-який час доступна інформація про те, у якому державному органі, у якій області, районі є наявні вакансії. Також на цьому веб-порталі систематично опубліковуються результати проведених конкурсів. Вся ця інформація є у вільному доступі.
Так, тільки у 2017 році (станом на 10.08.2017) оголошено відкритих конкурсів на заміщення вакантних посад державної служби у Львівській області – 1137, а у Закарпатській - 669.
Також, законом передбачено процедуру оскарження кандидатами на посаду результатів конкурсних відборів до Національного агентства України з питань державної служби та його територіальних органів (далі НАДС). У 2017 році до Міжрегіонального управління надійшло 9 скарг від кандидатів. За наслідками розгляду скарг у двох випадках встановлено порушення процедури проведення конкурсу та скасовано їх результати.
Ярослав Коваль зазначив: «На основі наведених фактів бачимо наглядний приклад ефективного механізму захисту прав громадян на державну службу та прав державних службовців.
В Законі передбачено і вимогу суспільства стосовно вільного володіння державними службовцями державною мовою. Так, з 1 травня 2017 року для осіб, які претендують на зайняття посади державної служби є обов’язковим надання посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою, яке видається вищими навчальними закладами за результатами іспиту.
Запроваджено і нову модель оплати праці державних службовців. Нею передбачено, що частка посадового окладу становитиме 73%, а стимулюючі виплати – 27% від загального фонду, що свідчить про реальне зменшення суб’єктивного впливу керівника на рівень заробітної плати державного службовця.
Варто зауважити, що до проведення реформи стимулюючі виплати, які встановлювалися керівником на власний розсуд, становили 50-70% у заробітній платні державного службовця.
Суттєві зміни відбулися і в процедурі притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності. Так, з метою нівелювання суб’єктивної думки керівника в процесі притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності в державних органах передбачено створення дисциплінарних комісій з розгляду дисциплінарних справ, які і визначають наявність чи відсутність дисциплінарного проступку.
До складу дисциплінарної комісії у державному органі включаються в однаковій кількості представники керівника та представники державних службовців. Крім того, законодавством чітко визначено, за які дисциплінарні проступки які накладаються стягнення, тобто уніфіковано однаковий підхід до накладання дисциплінарних стягнень.
Також, слід зазначити, що з метою забезпечення прав державних службовців та дотримання норм законодавства, що регулює проходження державної служби на НАДС та його територіальні органи покладено контрольну функцію. Так, станом на 10 серпня 2017 року Міжрегіональним управлінням проведено 23 перевірки державних органів влади, з яких 17 за скаргами державних службовців. За результатами перевірок державним органам надано 130 пропозицій обов’язкових до виконання та направлено 13 вимог про скасування рішень керівників державних органів, якими порушено право на проходження державної служби.
Щодо забезпечення прав на державну службу Ярослав Коваль пообіцяв: «Працівники Міжрегіонального управління докладуть максимум зусиль, щодо запобігання порушення прав державних службовців та прав громадян на державну службу, а при виявленні фактів порушення положень Закону, приймуть усіх, передбачених законодавством і підзаконними актами, заходів щодо їх найшвидшого усунення».
Закон також містить цікаву норму, яка до речі, реалізована в Україні вперше. Це запровадження публічних звітів керівників органів влади. Такі звіти, на початок цього року, відбулися практично в усіх міністерствах, центральних органах виконавчої влади та місцевих державних адміністраціях.
За досить короткий період реалізації реформи Національним агенством України з питань державної служби пророблена грандіозна робота, як у впровадженні діючого Закону, так у процесі внесення змін до інших законодавчих актів, які вимагають уточнень. На сьогодні підготовлені зміни більш ніж до 40 Законів України.
За словами Костянтина Ващенка – голови Національного агенства України з питань державної служби, реформа публічної служби сприятиме поліпшенню якості державних послуг, кадровому оновленню органів державної влади та місцевого самоврядування, передусім за рахунок молоді, яка вбачатиме у держслужбі можливість професійної самореалізації.

Міжрегіональне управління Національного агентства України з питань державної служби у Львівській та Закарпатській областях

.../...


Рівень грошового забезпечення військовослужбовців зростатиме - admin 18/08/2017 • 15:23

Відповідно до рішення Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил – поступово підвищується рівень грошового забезпечення військовослужбовців.
«Вже з 1 вересня розмір виплат за участь в антитерористичній операції на лінії бойового зіткнення становитиме 10 тисяч гривень на місяць, на другій лінії – 4,5 тисяч гривень. Станом на кінець 2016 року розміри цих доплат становили 4 тисячі 200 гривень та 1 тисячу 200 гривень відповідно», – наголосив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.
Також підвищено грошове забезпечення військовослужбовцям Сил спеціальних операцій, Високомобільних десантних військ ЗС України та морської піхоти.
«Збільшено виплати сержантському складу Збройних Сил та військовослужбовцям, які мають вузькопрофільний фах, зокрема, танкістам та артилеристам, – підкреслив глава оборонного відомства і зауважив: значно збільшено розмір одноразової грошової допомоги у разі загибелі, інвалідності або втраті працездатності військовослужбовців під час виконання бойових завдань».
Зазначену роботу планується проводити й надалі.

.../...


Голова Львівської ОДА звернувся до Прем’єр-міністра з питанням підняття зарплати шахтарям - admin 18/08/2017 • 15:23

Про виплату та підвищення заробітної плати шахтарям йшлося сьогодні під час селекторної наради з регіонами під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, це питання порушив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.
Під час обговорення Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що підвищення заробітної плати на вугільних підприємствах визначається у межах колективних договорів. Відтак, шахти, які мають фінансову можливість можуть самостійно вирішити це питання. Відповідно Володимир Гройсман повідомив, що при розробці проекту бюджету на наступний рік питання заробітної плати потрібно опрацювати.
Крім того, Прем’єр-міністр доручив профільному міністерству вжити усіх необхідних заходів та погасити заборгованість перед шахтарями по всій країні.

.../...


Буська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує - admin 18/08/2017 • 15:23

ЯК ОТРИМАТИ ВИТЯГ З РЕЄСТРУ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ПІДПРИЄМЦЮ?
Буська ОДПІ повідомляє, реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку. Державний фіскальний орган веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.
За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку. Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.
Отже підприємець – платник єдиного податку для отримання витягу з реєстру платників єдиного податку, повинен звернутися із запитом про отримання такого витягу до фіскального органу за місцем своєї податкової адреси.
Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.
Зазначений порядок визначений ст. 299 Податкового кодексу України.

КОЛИ ПІДПРИЄМЕЦЬ – ПЛАТНИК ЄДИНОГО ПОДАТКУ ЗОБОВЯЗАНИЙ ВИКОРИСТОВУВАТИ КАСОВИЙ АПАРАТ?
Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:
- першої групи;
- другої і третьої групи (фізичні особи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсягу доходу, яких протягом календарного року – не перевищує 1000000 гривень.
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень, застосування РРО для такого платника єдиного податку – є обов’язковим.
Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
Обов’язковим є застосування РРО для платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (п.296.10 ст. 296 Податкового кодексу).

ЩОДО ПОРЯДКУ РЕЄСТРАЦІЇ РОЗРАХУНКОВИХ КНИЖОК.
Розрахункова книжка використовується у випадках коли не застосовуються реєстратори розрахункових операцій.
Реєстрація розрахункових книжок здійснюється в контролюючому органі за місцем реєстрації книги ОРО.
Реєстрація першої розрахункової книжки в контролюючому органі відбувається одночасно з реєстрацією книги ОРО на окрему господарську одиницю або на РРО, другої та наступних – на підставі реєстраційної заяви.
Датою реєстрації першої розрахункової книжки є дата реєстрації книги ОРО.
Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 "Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій".
Перед реєстрацією розрахункової книжки суб'єкт господарювання повинен забезпечити:
- заповнення на реєстраційній сторінці розрахункової книжки інформації про найменування, податковий номер суб'єкта господарювання;
- відсутність у розрахунковій книжці квитанцій із серіями та номерами, що повторюються;
- відповідне заповнення реєстраційної сторінки, яка може розміщатися на останньому аркуші разом з квитанціями.
На кожну розрахункову книжку, що подається на реєстрацію, необхідно встановити засіб контролю таким чином, щоб унеможливити розкріплення книжки без порушення цілісності засобу контролю.
Форму реєстраційної сторінки розрахункової книжки наведено в додатку 6 до Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок .
У разі відсутності підстав для відмови посадова особа контролюючого органу не пізніше двох робочих днів з дня отримання реєстраційної заяви проводить реєстрацію розрахункової книжки шляхом внесення даних до інформаційної системи ДФС.
Після реєстрації суб'єкт господарювання заповнює рядки реєстраційної сторінки розрахункової книжки (номер книжки, дата реєстрації, найменування контролюючого органу, серія та номер першого бланка, кількість бланків, номер установленого засобу контролю), після чого розрахункова книжка вважається зареєстрованою. Кількість розрахункових книжок, що реєструються одночасно, не обмежується.
Cектор організації роботи Буської ОДПІ

.../...


Буська РДА оголошує конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу освіти - admin 17/08/2017 • 16:04

Відповідно до ст.22 Закону України «Про державну службу» та Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246 оголошується конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу освіти Буської районної державної адміністрації. Про це йдеться у розпорядженні голови Буської райдержадміністрації №245 від 10 серпня 2017 року.

.../...


До відома одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям - admin 17/08/2017 • 11:57

Управління соціального захисту населення Буської райдержадміністрації повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 року № 454 внесено зміни щодо Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям в частині припинення її виплати.
Зокрема, тепер виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям припиняється у разі подання Центром зайнятості інформації, про осіб, яким припинена реєстрація як безробітної особи, яка включена до складу сім’ї з наступних причин:
- встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг), зайняття іншим видом діяльності;
- відмова від двох пропозицій роботи, в т.ч. за набутою професією за направленням центру зайнятості, а для безробітного, який вперше шукає роботу та не має професії – відмови від двох пропозицій проходження професійного навчання;
- смерті безробітного;
- подання безробітним заяви про бажання отримувати соціальної послуги;
- закінчення строку дії довідки про взяття на облік ВПО (внутрішньо переміщеної особи);
- у разі невідвідування без поважних причин центру зайнятості.

.../...


Керівник апарату РДА Євген Кичурчак провів засідання комісії з питань надання державних соціальних допомог і субсидій - admin 17/08/2017 • 11:57

17 серпня в райдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань надання державних соціальних допомог і субсидій, яке провів керівник апарату РДА Євген Кичурчак.
Комісією, до складу якої входять представники управління соціального захисту населення РДА, районного центру зайнятості, управління міжрайонного Пенсійного фонду України, служби у справах дітей РДА, було розглянуто та задоволено 128 заяв: 100 заяв по наданню допомог малозабезпеченим сім’ям і 28 заяв по наданню субсидій на житлово-комунальні послуги.
Засідання комісії відбувається по мірі надходження заяв.

.../...


Буська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує - admin 17/08/2017 • 11:57

ЗМІНЕНО КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ РИЗИКІВ ДЛЯ ЗУПИНЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ.
Буська ОДПІ повідомляє, що з 12.08.2017 р. набрав чинності наказ Мінфіну України від 21.07.2017 р № 654, яким винесено зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Зокрема, пункт 6.1 Критеріїв викладено в новій редакції, а саме «обсяг постачання товару/послуги, зазначений у ПНРК, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 рази більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих ПН/РК, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у ПН/РК, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється)».
Крім цього уточнено, що подання повідомлень та документів на підтвердження реальності операцій за зупиненими податковими накладними здійснюється виключно в електронному вигляді.
Також змінами передбачено встановлення додаткового контролю за операціями з нульовою ставкою та операціями, звільненими від оподаткування.
Нагадуємо, Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено наказом від 13.06.2017 р. № 567.

У РАЗІ ДОПУЩЕННЯ ПРОДАВЦЕМ ТОВАРІВ/ПОСЛУГ ПОМИЛОК У ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ШТРАФНІ САНКЦІЇ.
Згідно з п. 120 прим. 1.3 ст. 120 прим. 1 Податкового кодексу України допущення продавцем товарів/послуг помилок під час зазначення обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ст. 201 ПКУ, виявлених контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної за заявою покупця, - тягне за собою накладення на платника податку - продавця штрафу в розмірі 170 гривень та зобов’язання виправити такі помилки.
Отже, при виявлені контролюючим органом помилок допущенних продавцем товарів/послуг під час зазначення обов’язкових реквізитів податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, передбачених п. 201.1 ст. 201 ПКУ за результатами перевірки, проведеної за заявою покупця, нараховується штраф в розмірі 170 гривень за кожну податкову накладну.
Невиконання податкового повідомлення-рішення контролюючого органу з попередженням про необхідність виправлення платником податків - продавцем зазначених в абзаці першому п. 120 прим. 1.3 ст. 120 прим. 1 ПКУ помилок протягом 10 календарних днів, наступних за днем його отримання, тягне за собою накладення на такого платника податку штрафу у розмірах від 10 до 100 відсотків суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, залежно від кількості днів прострочки невиправлення помилок.

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ!
Буська ОДПІ повідомляє про графік проведення семінарів для платників податків, які перебувають на обліку в Буській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області:


Cектор організації роботи Буської ОДПІ

.../...


Олег Синютка зустрівся із профспілками шахтарів - admin 17/08/2017 • 11:57

16 серпня відбулась зустріч голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки із керівниками профспілкових організацій ДП «Львіввугілля».
Під час зустрічі порушили питання виплати заробітної плати гірникам та фінансування вугільної галузі, забезпечення шахт засобами індивідуального захисту, використання гірничо-добувного обладнання та інвестування коштів в модернізацію.
Окремо зупинились на питанні реорганізації вугільних підприємств, шляхом створення єдиної компанії.
«Я проти створення великої компанії, де шахти стануть виробничими підрозділами. Я за те, щоб кожна шахта отримала статус юридичної особи і давала собі раду, але лише після виходу на беззбитковість, чого можна досягнути після модернізації обладнання на яке Міністерство вже почало потрохи виділяти кошти», - зазначив Олег Синютка.

.../...


На Львівщині відбудеться традиційний українсько-польський Фестиваль Партнерства - admin 17/08/2017 • 11:57

З 8 до 10 вересня року вже в шосте відбудеться один із найбільших широкомасштабних заходів, що спільно організовують Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада та Генеральне Консульство Республіки Польща у м. Львові.
У програмі фестивалю заплановані: промоційна виставка у сквері «На Валах», де презентуватимуть свій туристичний потенціал та освітні програми польські міста і воєводства, a також міста та райони Львівської області,триденна концертна програма польських та українських гуртів на головній сцені фестивалю на площі Ринок, а також фото виставки «Старовинний Люблін» та «Дондроформи» від Генріха Цірути.
В межах Фестивалю також відбудеться Форум партнерства, під час якого проведуть дискусії на теми українсько-польського партнерства для розвитку гірських територій, культурної дипломатії та реформи децентралізації.

Ознайомитися з детальною програмою Фестивалю можна за посиланням http://loda.gov.ua/news?id=29631

.../...


На Львіщині створять комплексну програму з питань військово-патріотичного виховання - admin 17/08/2017 • 11:57

16 серпня відбулося засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Львівській обласній державній адміністрації, в якому взяли участь представники силових структур, громадських організацій та працівники Львівської облдержадміністрації.
Під час засідання члени координаційної ради були проінформовані про заходи з питань національно-патріотичного виховання у Львівській області, що відбуватимуться в межах програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки, а також заходи, заплановані департаментом освіти та науки.
За результатами засідання, члени координаційної ради ухвалили рішення щодо напрацювання та доцільності створення комплексної обласної програми з питань військово-патріотичного виховання.
Окрім цього, на наступному засіданні учасники матимуть змогу ознайомитися з результатами моніторингу обласних заходів з національно-патріотичного виховання, які проводять структурні підрозділи Львівської ОДА та ухвалити комплексне рішення щодо координації зусиль та підвищення якості заходів з національно-патріотичного виховання молоді.

.../...


Спалювання стерні – непоправна шкода довкіллю. Звернення сектору з питань цивільного захисту райдержадміністрації - admin 17/08/2017 • 11:57

На сьогоднішній день гостро стоїть питання виникнення значної кількості пожеж, що виникають внаслідок спалювання сухої природної рослинності, стерні, соломи, післязбиральних залишків та сміття. Це призводить до знищення біорізноманіття, тваринного світу, виникає загроза виникнення пожеж в полезахисних лісових смугах, лісах, а іноді й травмування або загибелі людей.
Сільгосппідприємства, незважаючи на заборони, щороку із завидною постійністю спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. І мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.
При спалюванні стерні, соломи і поживних залишків згорає гумус найбільш родючого поверхневого шару, внаслідок чого знижується біологічна активність грунту. Разом з стернею вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур`яни.
Спалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ , приносить значну шкоду навколишньому середовищу, зростає ймовірність пожеж у житлових та дачних будинках. Адже для виникнення таких пожеж достатньо необережно кинутого маленького недопалку чи сірника. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів.
Під час спалювання стерні та інших рослинних залишків повітря в містах стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях. Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, українці рідко надають цьому ваги.
Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання післяжнивних залишків призводить до цілої низки небезпек. При спалюванні стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість пожеж. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ліній електропередач, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини. Задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.
Щороку, під час «чистки» полів від стерні, шляхом її випалювання рятувальники щодня виїжджають на гасіння пожеж, що відбуваються в екосистемах. Бездумні дії часом призводять до непоправних наслідків, багатотисячних збитків.
У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж – людина, яка необережно поводиться із вогнем, не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки. Також одним з небезпечний чинників, які можуть спричинити пожежу є дитячі пустощі з вогнем.
Сектор з питань цивільного захисту та відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації застерігають громадян, які через свою недбалість можуть понести кару, адже Кримінальним Кодексом України передбачено кримінальну відповідальність за знищення майна внаслідок пожеж. Рятувальники закликають бути вкрай обережними та суворо дотримуватись правил пожежної безпеки.
Пам’ятайте, що не можна випалювати стерню та інші рослинні рештки, розкладати багаття в лісі. Категорично заборонено звалювати та спалювати сміття у лісових насадженнях та заїжджати на територію лісового фонду на автомобілі. Крім того забороняється палити, кидати у лісі, на відкритих територіях, на узбіччях автодоріг непогашені сірники та недопалки. Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!
Окремо звертаємось до громадян та керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням припинити спалювати стерню і використовувати сучасні методи її прибирання! Дотримуйтесь вимог правил пожежної безпеки під час зберігання зібраного врожаю. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв. Дбайте про стан навколишнього середовища! Адже знищення стерні – це, водночас, знищення флори і фауни району. Агрономи стверджують: разом зі стернею вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки.

При виявленні пожежі – не впадайте в паніку та не приймайте поспішних, необдуманих рішень, а негайно телефонуйте за номером «101».

.../...


Під час засідання організаційного комітету погоджено перелік заходів, які відбудуться в районі до Дня Незалежності та Дня Державного Прапора України - admin 16/08/2017 • 13:22

Насиченими різноманітними акціями стануть серпневі дні останньої декади серпня: 23 і 24 бущани відзначатимуть День Незалежності України та День Державного Прапора, а 26-27 в Задвір’ї вже вдруге поспіль відбудеться мистецький фест «За двором». Окрім цього, в ці дні відбудеться урочисте відкриття музею нашої видатної землячки, художника-графіка Софії Караффи-Корбут у с.Куткір.
Про належну організацію відзначення державних свят у районі, проведення локальних акцій йшлося сьогодні, 16 серпня, під час засідання організаційного комітету , який провів голова районної державної адміністрації Петро Мороз.
В результаті обговорень учасникми засідання було погоджено план заходів та вирішено:
- урочисто підняти Державний Прапор України на майдані Незалежності у м.Буськ за участю представників органів влади, громадських та політичних організацій, учасників АТО, молоді, представників ЗМІ у середу, 23 серпня. Початок о 14.00 годині;
- провести урочисту академію та святковий концерт до Дня незалежності України 23 серпня у районному народному домі м.Буськ із залученням широких верств громадськості. Початок о 15.00 годині.
Заходи до Дня незалежності України заплановано також провести у інших населених пунктах району відповідно до планів органів місцевого самоврядування, завчасу здійснити благоустрій пам’ятників, пам’ятних місць, могил борців за волю та незалежність нашої держави.

.../...


Львівська ОДА закликає мешканців області не спалювати сухостій - admin 16/08/2017 • 13:22

За прогнозами Львівського регіонального центру з гідрометеорології 15-16 серпня на більшій частині території зберігається висока пожежна небезпека (4 клас), тому департамент з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації закликає усіх мешканців області обережно поводитися з вогнем і пам'ятати, що підпали сухої рослинності знищують життя, наносять непоправну шкоду природі та можуть призвести до фатальних наслідків.
За минулий тиждень з 7 до 14 серпня на території області зафіксували 21 подію, пов’язану із пожежами у природних екосистемах. Пожежно-рятувальними підрозділами проводились заходи із гасіння торф’яних пожеж, загоряння сухої трави та стерні загальною площею понад 5,0 га.
Усього в області, від початку пожежо-небезпечного періоду 2017 року, зареєстровано 706 пожеж у природному середовищі, загальною площею понад 165 га, найбільше у Пустомитівському, Жовківському та Яворівському районах, а також на території міста Львова.
За порушення правил протипожежної безпеки затримано та притягнуто до адміністративної відповідальності 186 осіб, сума стягнень з порушників становить більше 31,0 тис гривень.
Нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства за випалювання стерні передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 170 до 340 грн. для фізичних осіб і удвічі більше - для юридичних осіб.
Варто зазначити, що з метою посилення відповідальності за порушення природоохоронного законодавства Львівська ОДА подала пропозиції щодо збільшення штрафів за підпал сухої трави у 10 разів.

.../...


В Україні близько 40% ДТП трапляються на пішохідних переходах - admin 16/08/2017 • 13:22

Попри те, що водії часто порушують правила дорожнього руху, пішоходи також погано їх дотримуються. Щоб мінімізувати кількість летальних випадків через ДТП, потрібно пам'ятати такі прості правила:
1. Перед тим, як перейти перехід, потрібно подивитися спочатку ліворуч, а потім праворуч.
2. Не ігнорувати знаки світлофора.
3. Переходити дорогу можна тільки в тих місцях, де є пішохідні переходи.
4. У темну пору потрібно бути вкрай обережними навіть на зебрі водіям і пішоходам.
5. Пам'ятайте, що водії не помічають непередбачуваних пішоходів.
6. Парковка біля пішохідного переходу дозволена на відстані не менше 10 метрів від початку зебри, а біля зупинок – від 10 метрів.

.../...


На Львівщині створили штаб протидії рейдерських захоплень землі чи збіжжя агровиробників - admin 16/08/2017 • 13:22

На виконання протокольного рішення Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року, враховуючи доручення Міністерства юстиції України від 09.08.2017 №102/1/48-17, на Львівщині створено оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя.
Створення штабу дасть змогу швидко та ефективно реагувати на будь які незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв. До його складу входять представники правоохоронних органів, аграрних громадських організацій, органів виконавчої влади.
Оперативний штаб надаватиме правову допомогу в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки та зможе захистити кожного сумлінного власника або орендаря земельних ділянок.
В разі виявлення незаконних захоплень врожаю чи землі агровиробників просять звертатись телефоном 0683593447 та електронною адресою viddil_vzaemodii@ukr.net

.../...


На Львівщині створюють нові місця у дитячих дошкільних закладах - admin 16/08/2017 • 13:22

На території області працюють 840 дошкільних навчальних закладів, у яких навчаються 76 тисяч дітей. Про це розповів голова Львівської ОДА Олег Синютка під час спеціальної селекторної наради з питань підготовки до нового навчального року під головуванням прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.
«З 1 січня до 1 серпня ми збільшили кількість місць у дошкільних навчальних закладах на 2122 одиниці. Це достатньо добрий крок вперед у порівнянні із попередніми роками. Відрадно, що цей крок ми зробили в тому числі і за рахунок відкриття 13-ти нових дитячих дошкільних навчальних закладів загальною місткістю 755 місць, - наголосив Олег Синютка. - У новому навчальному році ми вводимо в експлуатацію також 6 загальноосвітніх шкіл».
За його словами, 40 млн гривень на створення нових місць у дитячих садочках скерували із ДФРР.
«Окрім цих коштів, із місцевих бюджетів Львівщини інвестували 128 млн, ще 78 млн гривень – кошти обласної програми із розвитку освіти.
Під час селекторної наради голова Львівської облдержадміністрації також порушив питання належного забезпечення освітніх потреб у гірській та сільській місцевості Львівщини.

.../...


Реєстр лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» збільшився на більш як 40 пунктів - admin 16/08/2017 • 13:22

Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області наголошує, що в межах Урядової програми «Доступні ліки» Міністерством охорони здоров’я України наказом від 26.07.2017 року № 856 зі змінами від 28.07.2017 року № 875, затверджено новий Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодування станом на 26 липня 2017 року.
Таким чином, новий Реєстр збільшено з 157 торгових назв до 199 торгових назв лікарських засобів. Вартість 35 препаратів відшкодовується повністю, за інші препарати доведеться доплатити різницю, зазначену в Реєстрі. Перелік лікарських засобів, розмір доплати та відшкодування державою можна переглянути тут.
Аптекам та їх структурним підрозділам наказом МОЗ від 28.07.2017 року № 875 дозволено до 15 серпня 2017 року завершити реалізацію лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, закуплених до 26 липня 2017 року (включно) за цінами та процедурами відповідно до порядку та вимог встановлених попереднім наказом МОЗ України від 03.04.2017р. №360.
Нагадаємо, що для того, щоб взяти участь у програмі, треба звернутися до свого сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці з позначкою “Доступні ліки”.
З метою забезпечення позитивного ефекту від впровадженого Урядом референтного ціноутворення та програми реімбурсації, Держпродспоживслужба спрямовує свою роботу на запобігання порушень державної дисципліни цін на ліки, що у свою чергу дає можливість населенню отримувати лікарські засоби за доступними цінами. Так, завдяки постійному моніторингу цін, який проводиться Відділом контролю за регульованими цінами та охопив у липні 2017 року 267 аптечних закладів Львівської області (що становить близько 30% охоплених моніторингом по Україні) забезпечено дотримання гранично допустимих роздрібних цін встановлених наказами МОЗ України від 03.04.2017р. №360 та від 26.07.2017р. №856 в аптечній мережі Львівської області.
Разом з тим, якщо у Вас виникають питання щодо ціноутворення на лікарські засоби, просимо звертатись за допомогою в Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області (м. Львів, вул. Д. Вітовського, 18).
У разі подання звернення обов’язково вказувати та додавати:
- назву лікарських засобів, щодо яких зросли ціни;
-назву, адресу та ЄДРПОУ суб’єкта господарювання, що здійснює реалізацію лікарських засобів (дану інформацію можна отримати на стенді «Куток споживача»);
- документи, що підтверджують застосування завищених цін (чеки, квитанції).

.../...


Уряд розпочинає програму оновлення української школи, питання інвестування в освіту залишається пріоритетом, - Володимир Гройсман - admin 16/08/2017 • 13:22

Уряд України в рамках реалізації п'яти ключових реформ держави розпочинає пілотні проекти загальнодержавної програми "Нова українська школа" і залишає в числі пріоритетів інвестування в освіту та подальше збільшення зарплат українських вчителів. Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час спеціальної селекторної наради з питань підготовки до нового навчального року. Нарада відбулася в Дніпрі, де Глава Уряду перебуває з робочою поїздкою сьогодні, 15 серпня.
"Ми починаємо програму " Нова українська школа". Освіта для нас є пріоритетом. Людина лише раз в житті може отримати якісну дошкільну й шкільну освіту. І наше завдання - забезпечити доступ до такої освіти, аби наші молоді люди були конкурентними в подальшому житті - сказав Глава Уряду. - В 2017 році ми також визначили пріоритетом збільшення на 50% зарплат вчителям. Ми будемо підтримувати цей напрямок, і в бюджеті 2018 року він знайде своє відображення. Ми маємо повернути в школи вчителів, які через брак коштів свого часу пішли шукати кращої долі".
Прем'єр-міністр нагадав, що в рамках досягнення поставлених цілей Уряд сприятиме роботі в декількох напрямках, а саме: продовження створення опорних шкіл, яких в Україні налічується вже понад 380, закупки шкільних автобусів, забезпечення освітніх потреб в гірській та сільській місцевості. Відповідні доручення вже дані профільним міністерствам, в тому числі Мінрегіону та Мінфіну. Окрема увага - забезпеченню умов навчання - від ремонту шкіл до повної комплектації підручниками вже з 1 вересня, "а не в грудні", а також вирішенню питання перевантаження шкіл і зменшення черги в дошкільні навчальні заклади. Глава Уряду висловив впевненість, що проблему черг в дитячі садки можна вирішити вже за три роки спільними зусиллями Уряду та місцевої влади, яка завдяки децентралізації має в своєму розпорядженні достатні ресурси. "Завдяки децентралізації місцеві бюджети зросли на 100 млрд грн, - наголосив Глава Уряду. - Думаю, ми приймемо (урядове) рішення і зобов’яжемо місцеву владу вирішити проблему (будівництва садків). Кошти бюджетів мають працювати на маленьких українців".
Володимир Гройсман також зауважив, що забудови міст мають відбуватися з урахуванням соціальних потреб - садків, шкіл та лікарень. "Дуже просив би, аби на місцях мене почули", - сказав Володимир Гройсман.

.../...


 

  Голова Буської РДА
 

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Кожен з Вас знайде тут цікаву та корисну інформацію про наш лелечий край та людей, які населяють цю благодатну землю!

  Пошук
 
  Пошук Google
 
Google

Web busk-rda.org.ua
  веб-ресурси
 
Конституція України
Офіційний сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Головне управління державної служби України
Львівська обласна державна адміністрація
Львівська обласна рада
Державний реєстр виборців
ДПС у Львівській області
Гаряча лінія
Проект економічного та соціального розвитку Львівської області
Інвестиційний портал Львівської області
Новини України та світу.УКРІНФОРМ
Ми розвиваємо електронне урядування
Галерея послуг Львівської області
ІНФОРМАЦІЯ для ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
Запрошуємо талановитих людей реалізувати себе у владі
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Офіс реформ. Львівщина
Державна підтримка енергозбереження
Державна служба України<br /> у справах ветеранів війни <br /> та учасників антитерористичної операції
Національна дитяча <br /> гаряча лінія
Безоплатна <br /> правова допомога
Подорожуємо по безвізу
Департамент з питань цивільного захисту
Продовжується набір на військову службу за контрактом до Національної Гвардії України
Національне агенство з питань запобігання корупції
Зміни Одне Життя

«Відео Енергоменеджмент – шлях до заощадження державного та місцевих бюджетів»
  Новини регіону
 
  
^ Вгору ^

м.Буськ вул.Львівська, 2
електронна адреса: busk_rda@ukr.net
                                 тел.(03264) 2-16-92
                                  тел.(03264) 2-18-02
GuppY - http://www.freeguppy.org/    Site powered by GuppY v4.5.12 © 2004-2005 - CeCILL Free License   GuppY - http://www.freeguppy.org/