Буська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє

Семінар для платників податків!

22 лютого 2018 року у м. Львові Головним управлінням ДФС у Львівській області буде проведено безкоштовний семінар для платників податків Львівської області, які перебувають на обліку в ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, на тему: «Нове у 2018 році. Підведення підсумків 2017 року» за участю міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів Львівщини.

Початок семінару: 11 год. 00 хв. Початок реєстрації: 10 год. 00 хв.
Місце проведення:м. Львів, вул. Стрийська, 35, актовий зал в цокольному приміщенні адмінбудинку Головного управління ДФС у Львівській області.
Запрошуємо взяти участь у семінарі всіх зацікавлених.
Просимо здійснити попередню реєстрацію за адресою: https://goo.gl/forms/dKMxoT5rFemSl2HB2.

Оформлення касових операцій за новими формами

Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 №148, яке набрало чинності з 05 січня 2018 року, затверджені нові типові форми касових документів, а саме:
- відомості на виплату готівки;
- прибуткового касового ордера (форма № КО-1);
- видаткового касового ордера (форма № КО-2);
-журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (форми № КО-3 та КО-3а);
- касової книги (форма № КО-4);
- книги обліку виданої та прийнятої старшим касиром готівки (форма № КО-5);
- акта про результати інвентаризації наявних коштів;
- акта про перевірку дотримання порядку ведення операцій із готівкою.
Таким чином, починаючи з 05 січня п.р. суб’єкти господарювання повинні використовувати для оформлення касових операцій касові документи, які відповідають вимогам типових форм, затверджених постановою № 148.

З якого періоду звільняється від сплати ЄСВ підприємець - пенсіонер

Буська ОДПІ повідомляє, що відповідно до п. 4 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи - підприємці, у т.ч. платники єдиного податку, звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, установленого ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Отже, фізична особа - підприємець, яка набула статус пенсіонера за віком або особи з інвалідністю й отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, або досягла віку, установленого ст. 26 Закону № 1058-IV, й отримує згідно із законом пенсію або соціальну допомогу, звільняється від сплати за себе ЄСВ із наступного місяця після набуття такого статусу.

Cектор організації роботи Буської ОДПІ