Порядок надання пільг на медобслуговування чорнобильців

Порядок надання пільг на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2018 році

Управління соціального захисту населення Буської райдержадміністрації повідомляє, що розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації від 5 березня 2018 року № 185/0/5-18 затверджено Порядок використання коштів обласного бюджету на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (надалі – Порядок).
Даний Порядок розроблений на виконання Закону України ”Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, постанови КМУ від 17 серпня 1998 року № 1303 ”Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань”.
Відповідно до чинного законодавства право на безоплатне забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та безоплатне або пільгове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних та прирівняних до них металів) мають громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

Категорія пільговика

Вид та розмір пільг

Вид пільг

Вид пільг

1

громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1

2

громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 2

3

учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 3

4

діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

100

Департамент соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації перераховує кошти на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, комунальному закладу Львівської обласної ради «Центр моніторингу соціальних програм та контролю за призначенням і виплатою допомог» для подальшого їх скерування закладам охорони здоров’я, аптекам та стоматологічним установам у межах обсягів, затверджених рішенням Львівської обласної ради на відповідний рік, згідно з помісячним розписом асигнувань обласного бюджету, виходячи із фактично нарахованих сум витрат / обсягів пільг.
Відповідно до Порядку пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюється за місцем їх проживання.
Для надання пільг на безоплатне забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, необхідно звертатися в аптеку “Скайінвест” (м. Буськ, вул. Львівська, 77) з такими документами:
• рецепт лікаря;
• посвідчення особи, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС.
Для надання пільг на безоплатне або пільгове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних та прирівняних до них металів) громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, жителі Буського району, можуть звернутися до стоматологів - протезистів у Буську центральну районну лікарню за адресою м. Буськ, вул. Львівська, 77 , з посвідченням особи, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС та паспортом.
За додатковою інформацією необхідно звертатися в управління соціального захисту населення Буської райдержадміністрації ( вул. Паркова, 8, каб. № 7, другий поверх) або за телефоном 3-02-50.